deneme
Teknoloji

Akıllı Telefonlardaki Fotoğraf ve Videolar nasıl Yedeklenir ?

Akıllı Telefonlardaki Fotoğraf ve Videolar nasıl Yedeklenir ?

Bunu birçok kişi bilmesine rağmen hala bilmeyen büyük bir kitle var, öncelikle neden yedekleme ihtiyacı duyulur. Bununda da bir çok sebebi vardır. Başlıca sebeplerinden birisi Cihazda Yeterli yer olmaması ve yeni bir cihaza geçilmesi veya ne olur ne olmaz diye bir kopyasını oluşturmak istenmesi vs.

Gelelim fotoğrafların ve videoların nasıl yedekleme yapılacağına, öncelikle bunun birden fazla yolu vardır. En çok kullanılan yöntemlerle başlayalım..

 • Bilgisayara Yedeklemek
 • Çift Taraflı USB Belleklere yedekleme
 • Google Drive veya benzeri Bulut uygulamalara yedeklemek (internete yedeklemek)
 • Bir Bilgisayar aracılığı ile Taşınabilir Hard Diske veya Standart bir USB Belleğe yedeklemek
 • Micro SD Karta Yedekleme
 • Senkronizasyon (İnternete Yedekleme)

Şimdi bu fotoğraf ve videoları yedekleme yöntemlerinin nasıl yapıldığını kısaca anlatmak gerekirse ilk yöntem olarak Bilgisayara yedeklemeden başlayalım..

 • Bilgisayara Yedekleme: Cihazınızın USB Kablosunun bir ucunu telefona diğer ucunu da Bilgisayara taktıktan sonra, bilgisayarda yedeklemek istediğiniz klasör konumuna gelerek verilerinizi seçtikten sonra uygun bir yere taşıyarak veya kopyalayarak yedekleyebilirsiniz.
 • Çift Taraflı USB Belleklere Yedekleme: Son yıllarda daha da popüler olan bu usb bellekler bilgisayara veya başka bir cihaza ihtiyaç duymadan verilerini aktarmanıza kolaylık sağlar. Bir ucu ile telefondan verilerinizi atabilirsiniz, daha sonra ise görüntülemek isterseniz bilgisayarda veya yeni tip Akıllı Televizyonlarda fotoğraf ve videolarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Buluta Yedeklemek: Bu yöntemde verileriniz internete yedeklenir, internet upload hızınıza göre ve yedeklemek istediğiniz verilerin boyutuna göre biraz uzun sürebilir. Wifi bağlantısı üzerinden yapmanız daha uygun olacaktır. Google Drive bu hizmeti veren uygulamalardan biridir.
 • Taşınabilir Hard Diske veye USB Belleğe yedekleme yöntemi, bilgisayara yedekleme yöntemi ile aynıdır tek farklı taşımak veya kopyalamak istediğiniz verileri atarken Hard Diski veya USB Belleği seçmek.
 • SD Karta Yedeklemek: Cihazda Micro SD Kart desteği var ise, yüksek kapasiteli bir kart takıp 32GB, 64GB veya daha üstü (cihaz ne kadar destekliyorsa) verileri telefondan, hafıza kartına taşıma işlemi yapabilirsiniz.
 • Senkronizasyon Özelliği ile fotoğrafları hemen hemen anlık olarak ve otomatik olarak yedekleme imkanı sunar. Bu işlem Android telefonlarda gmail hesabınız ile yapılır

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this outstanding
  blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and
  adding your RSS feed to my Google account. I look forward to
  fresh updates and will share this site with my Facebook group.
  Chat soon!

  my webpage – royalcbd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu