deneme
Uncategorized

Arama Motoru Dostu Sayfalar

Gelen ziyaretçiler olmadıkça bir web sitesi oluşturmanın bir anlamı yoktur. İnternetteki çoğu site için ana trafik kaynağı Google, Yahoo !, MSN, Altavista ve benzeri arama motorlarıdır. Böylelikle arama motoru dostu bir site tasarlayarak, arama motorlarında kolaylıkla sıralama elde edebilecek ve daha fazla ziyaretçi elde edebileceksiniz.

Büyük arama motorları, arama sonucu sayfalarında listelenmek üzere web sitelerini dizine eklemek için tarayıcılar veya robotlar adı verilen programları kullanır. Bir sayfaya giden bağlantıları izlerler, sayfanın içeriğini okurlar ve kendi veritabanlarına kaydederler, insanlar aradıkça listeyi yukarı çekerler.

Arama Motoru Dostu Sayfalar

Sitenizi kolayca dizine eklemek istiyorsanız, web sitenizde çerçeve kullanmaktan kaçınmalısınız


Sitenizi kolayca dizine
eklemek istiyorsanız, web sitenizde çerçeve kullanmaktan kaçınmalısınız. Çerçeveler yalnızca arama motoru robotlarının kafasını karıştırır ve bu nedenle sitenizi terk edebilirler. Dahası, çerçeveler, kullanıcıların uzun, karmaşık komut dosyaları kullanmadan sitenizdeki belirli bir sayfaya yer işareti koymasını zorlaştırır.

Flash filmlerde veya görüntülerde önemli bilgiler sunmayın. Arama motoru robotları yalnızca kaynak kodunuzdaki metni okuyabilir, bu nedenle önemli kelimeleri metin biçimi yerine Flash filmlerde ve görüntülerde sunarsanız, arama motoru sıralamanız önemli ölçüde etkilenecektir.

Meta etiketleri sitenizin her sayfasında uygun şekilde kullanın, böylece arama motoru robotları o sayfanın ne hakkında olduğunu ve dizine eklenip eklenmeyeceğini ilk bakışta bilir


Meta etiketleri sitenizin
her sayfasında uygun şekilde kullanın, böylece arama motoru robotları o sayfanın ne hakkında olduğunu ve dizine eklenip eklenmeyeceğini ilk bakışta bilir. Meta etiketleri kullanarak, arama motoru robotunun işini kolaylaştırırsınız, böylece sitenizi daha sık tarar ve dizine ekler.

Sayfanızı biçimlendirmek için gibi yanlış HTML etiketleri kullanmayı bırakın. Bunun yerine CSS (Basamaklı Stil Sayfaları) kullanın çünkü bunlar daha etkili ve verimli. CSS kullanarak, gereksiz HTML etiketlerini ortadan kaldırabilir ve sayfalarınızın çok daha hafif ve daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu