deneme
Uncategorized

Görüntü Optimizasyonu ile Yükleme Süresinin Azaltılması

Her yıl daha fazla İnternet kullanıcısı geniş banda geçse de, web nüfusunun büyük bir kısmı hala eski güzel çevirmeli bağlantılarla çalışıyor. Bu nedenle, web sitenizi tasarlarken onları denklemden çıkarmak akıllıca değildir ve çevirmeli bağlantı kullanıcıları için yapmamız gereken çok önemli bir husus, web sitenizin yükleme süresidir.

Genel olarak, web sitenizdeki tüm metinler, çevirmeli bağlantıda bile çok kısa sürede yüklenecektir. Yavaş yüklenen sitelerin suçlusu esas olarak web sitenizdeki büyük resimlerdir ve kullanıcılarınızı çekmek için yeterli görsel kullanmak ile sitenizin genel yükleme süresini tıkamamak arasında hassas bir denge kurmak çok önemlidir.

Görüntü Optimizasyonu ile Yükleme Süresinin Azaltılması

Ayrıca, mümkün olan en kısa sürede yüklenmesini sağlamak için sitenizdeki her resmi optimize etmelisiniz


Ayrıca, mümkün olan
en kısa sürede yüklenmesini sağlamak için sitenizdeki her resmi optimize etmelisiniz. Gerçekte demek istediğim, resimlerinizdeki gereksiz bilgileri kaldırmak için resim düzenleme yazılımı kullanmak ve böylece resminizin dosya boyutunu, görünümünü etkilemeden etkili bir şekilde azaltmaktır.

Photoshop’a sahipseniz, bir görüntüyü JPEG dosyası olarak kaydettiğinizde, bir iletişim kutusunun görüneceği ve JPEG görüntünün “kalitesini” seçmenize izin vereceği açıktır – normalde 8 ila 10 arasındaki bir ayar yeterince iyidir küçük bir dosya boyutunda kaydederken görüntünüzün kalitesini koruyacağı için. Photoshop’unuz yoksa, görüntünüzün dosya boyutunu küçültmek için indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz birçok ücretsiz çevrimiçi görüntü sıkıştırıcısı vardır.

Öte yandan, en düşük dosya boyutunda en iyi kaliteyi elde etmek için resimlerinizi PNG formatında kaydetmeyi tercih edebilirsiniz


Öte yandan, en
düşük dosya boyutunda en iyi kaliteyi elde etmek için resimlerinizi PNG formatında kaydetmeyi tercih edebilirsiniz. Görüntülerinizi GIF biçiminde de kaydedebilirsiniz – görüntü düzenleme yazılımı, görüntünüzde kullanılmayan tüm renk bilgilerini keserek size mümkün olan en küçük dosya boyutunu verir. Bununla birlikte, GIF biçiminde kaydetmek genellikle görüntünüzün görünümünü tehlikeye atar, bu nedenle seçiminizi akıllıca yapın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu