deneme
Uncategorized

İndirmelerle Posta Listenizi Oluşturma

Bir posta listesi, çevrimiçi işinizin can damarıdır. Eski “para listede var” atasözü yeterince doğru olamaz – her yeni bir ürününüz olduğunda iletişime geçebileceğiniz hedefli bir potansiyel müşteriler listeniz varsa, onu ürününüze pazarlayarak çok fazla çabadan tasarruf edebilirsiniz. hedeflenen potansiyel müşterilerin mevcut listesi.

Web sitenizde alakalı bir indirme sunarak, ürünlerinizle ilgilenen potansiyel müşterilerin hedeflenmiş bir listesini gerçekten oluşturabilirsiniz. Örneğin, çok güzel bir örneğe bakalım – apple.com. Ücretsiz iTunes ve Quicktime yazılımını kendi sitelerinden indirdiğinizde, isteğe bağlı bir ad ve e-posta formu doldurmanızı isteyecekler, böylece size iTunes üzerinden satın alabileceğiniz şarkılar için teklifler gönderebilirler – tahmin edin nerede – iTunes!

İndirmelerle Posta Listenizi Oluşturma

Gerçekte, iTunes gibi tam özellikli bir yazılım gibi “ağır” bir indirme sunmanıza gerek yoktur


Gerçekte, iTunes gibi
tam özellikli bir yazılım gibi “ağır” bir indirme sunmanıza gerek yoktur. Basit bir rapor, ücretsiz bir duvar kağıdı vb. Gibi bazı kaliteli ücretsiz hediyelerle potansiyel müşterileri eşit derecede çekebilirsiniz. Önemli olan, indirmenizin, potansiyel müşterinin onu almak için kendi e-posta adresini vermeye istekli olması için yeterli değer sunmasıdır.

Ancak, basit bir indirmeyi bir araya getirmek ve web sitenize bir bağlantı koymak, nitelikli potansiyel müşterileri çekmek için yeterli olmayacaktır. Kurşun yaratma mekanizmanızın sizin için iyi çalışması için biraz ödev yapmanız gerekecek.

Her şeyden önce, indirme formunuzu web sitenize dikkat çekici bir şekilde yerleştirmelisiniz


Her şeyden önce,
indirme formunuzu web sitenize dikkat çekici bir şekilde yerleştirmelisiniz. Tercihen, ona bir sayfa ayırın ve web sitenizin diğer tüm sayfalarından o sayfaya bağlantı verin. Bu şekilde, ziyaretçilerinizin indirme sayfasını bulamamasının hiçbir yolu yoktur ve bulduklarında, bazılarını potansiyel müşterilerinize dönüştürürsünüz!

Ayrıca, indirme işleminizi tanıtmak için biraz çaba harcamalısınız. İndirmenin değerlerini ve ziyaretçilerinizin onu neden indirmeleri gerektiğini açıklayın ve detaylandırın. Birinin neden bir freebie vermek isteyeceğini düşünebilirsiniz, ancak ziyaretçilerinizin çoğu, indirmelerinin çoğu sadece sanal toz toplayan sabit diskte durduğu için onu indirmek için çaba sarf etmek için çok tembel olacaktır. Bu nedenle ziyaretçilerinize neden ücretsiz indirmeleri gerektiğini göstermeniz önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu