deneme
Uncategorized

İyi Bir Tasarımın Önemi

Web siteniz, çevrimiçi işletmenizin merkezidir; şirketinizin fiziksel olarak var olup olmadığı şirketinizin sanal temsilidir. Çevrimiçi iş yaptığınızda, insanlar sizi çevrimdışı bir şirketle iş yapıyor olsalar yapabilecekleri gibi fiziksel olarak göremezler. Bu nedenle, insanlar sizi örtülerinize göre yargılar. İşte burada iyi bir tasarım devreye girer.

Çevrimdışı bir şirket yönettiğinizi hayal edin. Satış elemanlarınızın müşterilerinizle ilgilenirken eski püskü veya rahat kıyafetler giymesine izin verir misiniz? Personelinizi profesyonelce giydirerek müşterilerinize kaliteye önem verdiğinizi söylüyorsunuz. Bu basitçe işe yarar çünkü ilk izlenimler önemlidir.

İyi Bir Tasarımın Önemi

Benzer şekilde, aynı durum web sitenizde de geçerlidir


Benzer şekilde, aynı
durum web sitenizde de geçerlidir. Web siteniz titiz bir şekilde oluşturulmuşsa ve 5 dakikalık bir “hızlı düzeltme” gibi görünüyorsa, ziyaretçilerinize tam anlamıyla profesyonel olmadığınızı ve kaliteyi önemsemediğinizi haykırıyorsunuz demektir.

Aksine, tamamen profesyonel görünümlü bir web sitesi düzeniniz varsa, ziyaretçilerinize her ayrıntıya titizlikle dikkat ettiğiniz ve profesyonelliği önemsediğiniz algısını veriyorsunuz. Düzenlisin, odaklandın ve gerçekten iş demek istiyorsun.

Öte yandan, şirketinizle ilgili her şeyi iyi tasarlamış olmalısınız


Öte yandan, şirketinizle
ilgili her şeyi iyi tasarlamış olmalısınız. Kartvizitlerden antetli kağıtlara ve tanıtım broşürlerine kadar her küçük parça önemlidir. Bunun nedeni, işinizi büyütürken bu öğelerin işletmenizin yüzü haline gelmesidir. Bir kez daha, “perişan bir şekilde giyinmiş satış elemanı” anolojisini düşünün ve benim fikrimi anlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu