deneme
Uncategorized

İyi Tasarım Uygulamaları

Web siteniz işletmenizin bulunduğu yerdir – tıpkı çevrimdışı bir şirketin genel merkezi gibidir. Bu nedenle, sitenizin maksimum ziyaretçiye ulaşmasını ve mümkün olduğunca çok kişiye satış yapmasını sağlamak için iyi tasarım ilkelerini uygulamak önemlidir.

Web sitenizin gezinmesinde net talimatlarınız olduğundan emin olun. Gezinme menüsü, ziyaretçilerin web sitenizde kafa karışıklığı olmadan nasıl gezineceklerini bilmeleri için düzenli ve öz olmalıdır.

İyi Tasarım Uygulamaları

Web sitenizdeki görsellerin sayısını azaltın


Web sitenizdeki görsellerin
sayısını azaltın. Sitenizin çok yavaş yüklenmesini sağlarlar ve çoğu zaman gereksizdirler. Sitenizde herhangi bir görüntünün gerekli olduğunu düşünüyorsanız, bunları minimum dosya boyutuna sahip olacak şekilde görüntü düzenleme programları kullanarak optimize ettiğinizden emin olun.

Metin paragraflarınızı makul bir uzunlukta tutun. Bir paragraf çok uzunsa, metin bloklarının çok büyük olmaması için onu ayrı paragraflara bölmelisiniz. Bu önemlidir çünkü çok büyük bir metin bloğu, ziyaretçilerin içeriğinizi okumasını engelleyecektir.

Web sitenizin www


Web sitenizin www
.w3.org adresindeki web standartlarına uygun olduğundan ve tarayıcılar arası uyumlu olduklarından emin olun. Web siteniz Internet Explorer’da harika görünüyorsa ancak Firefox ve Opera’da korkunç bir şekilde bozuluyorsa, birçok potansiyel ziyaretçiyi kaybedeceksiniz.

Kesinlikle gerekli olmadıkça sitenizde komut dosyası dilleri kullanmaktan kaçının. Web sitenizde görsel efektler oluşturmak için değil, verileri işlemek veya değiştirmek için komut dosyası dillerini kullanın. Ağır betikler sitenizin yüklenme süresini yavaşlatır ve hatta bazı tarayıcıları çökertir. Ayrıca, komut dosyaları tüm tarayıcılarda desteklenmez, bu nedenle bazı ziyaretçiler bu nedenle önemli bilgileri gözden kaçırabilir.

Sayfa içeriğinizi biçimlendirmek için CSS kullanın çünkü web sitenizdeki tüm öğeleri tek seferde şekillendirerek çok fazla işten tasarruf ederler


Sayfa içeriğinizi biçimlendirmek
için CSS kullanın çünkü web sitenizdeki tüm öğeleri tek seferde şekillendirerek çok fazla işten tasarruf ederler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu