deneme
Doğa

Kamp Çadırı ve İpuçları, Kamp için püf noktalar

Kamp Çadırı ve İpuçları, Kamp için püf noktalar
Kampçılık ve açık havada kamp yapma fikri uzun zamandır var. Aslında, insanlar dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürlerde yüzlerce yıldır kamp yapma fikrine sahipti. Tarih boyunca, insanlar arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte vakit geçirmenin bir yolu olarak kamp partileri düzenlediler, ancak bugün birçok insan harika dış mekanların tadını çıkarmak için kendi başlarına yapıyor.
Kampla ilgileniyorsanız, çeşitli ürünler hakkında en iyi fırsatları sunan mağazalara çevrimiçi bakarak başlamanın kolay olabileceğini göreceksiniz. Kamp malzemeleri konusunda uzmanlaşmış birçok harika mağazanın yanı sıra seyahatinizi veya tatilinizi planlamak için kullanabileceğiniz dişli ve kıyafetler de vardır.
Bir kamp gezisine veya tatile gitmeyi düşünüyorsanız, kamp ekipmanı söz konusu olduğunda çok şey bulabileceğinizi bilmek isteyeceksiniz. Kamp yapacaksanız, dışarıda olduğunuzda rahat olmanızı sağlamak için ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getirdiğinizden emin olmalısınız. Rahat olduğunuzdan emin olmak istersiniz, çünkü orada uzun bir gün olacak. Rahatsız olmaktan daha kötü bir şey yoktur, bu yüzden rahat olmanız önemlidir.

Biraz dinlenmenize yardımcı olacak bir şey paketlediğinizden emin olmak isteyeceksiniz, böylece tüm gününüzden geçip herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Hiç uyumak istemiyorsanız, size uyku yeteneği verecek bir şey almalısınız. Uyku, sık sık yapmak istediğiniz bir şey değildir, ancak yeterince yaparsanız, ne kadar yararlı olabileceğini göreceksiniz.
Çoğu insan muhtemelen bir kamp çadırı almayı düşünüyor. Orada çok sayıda harika seçenek var ve bazıları diğerlerinden daha pahalı olacak. Doğru çadır rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacak ve ayrıca ihtiyacınız olan uyku alanını da sağlayabilecektir. Hatırlanması gereken en önemli şey, ailenizin konforunu düşünmeniz gerekeceğidir.
Ailenizi kampa götürecekseniz, iki çadır almayı düşünebilirsiniz. Bu, herkes için ihtiyacınız olan alanı elde etmenizi sağlayacak ve tüm aileniz için de rahat olacaktır. Sadece bir çadır alırsanız, herkesin rahat etmesi için yeterli alanınız olmayacaktır.
Birden fazla aile almayı planlıyorsanız, çadırınızda daha fazla yer açmayı düşüneceksiniz. Çadırınızda iki kişi uyumayı planlıyorsanız, fazladan yer almanız gerekir. Bu, nereye gitmeyi planladığınıza bağlı olarak değişecek bir şeydir. Kuzey ormanları gibi bir yere gitmeyi planlıyorsanız, daha fazla oda satın almanız gerekecektir.
Ancak, dağlarda kamp yapmaya gidecekseniz, ailenizin oturması ve rahatlaması için küçük, büyük ve hatta biraz alan satın almayı düşüneceksiniz. Kamp malzemeleri, kamp yapacağınız yere göre değişecektir. İhtiyacınız olanı sağlayacak doğru ekipmanı alacağınızdan emin olmak istersiniz.
Kampın temellerinden biri, yiyecek, su ve ilk kaynağınızın bitmesi durumunda ihtiyacınız olan her türlü malzemeyi yedeklemek istemenizdir. Bu, özellikle çocuklarınız varsa çok önemlidir. Ölebilirler ve güvenliğinizi sağlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanız önemlidir.
Bir kampçı odası kurduğunuzda, sırtınızı ve boynunuzu korumak için bol miktarda battaniyeniz ve yastığınız olduğundan emin olmak istersiniz. Ayrıca iyi bir gece uykusu alabilmeniz için yeterli miktarda hava akışına sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Uyku tulumlarınızın boyutu gibi dikkate almak isteyeceğiniz bazı şeyler vardır. Sıkışık olmayacağınızdan emin olmak isteyeceksiniz.
Ayrıca ekstra bir kıyafet seti ve bir kamp çadırı olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Sonuçta, harika dış mekanların tadını çıkarabilmeniz ve orada olduğunuzda rahat olabilmeniz için bir çadır gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu