deneme
Uncategorized

Kitleniz Kim?

Sitenizi ziyaret eden kişilerin türünü anlamak çok önemli bir görevdir çünkü bu bilgileri sitenizi onlara uyacak şekilde geliştirmek için kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, daha fazlası için tekrar tekrar gelen daha sadık, geri gelen ziyaretçiler elde edeceksiniz.

Hedef kitlenizin yaş seviyesi ve ne tür bilgileri var? Bir meslekten olmayan kişi bahçecilikle ilgili genel bir alanda oyalanabilir, ancak profesyonel bir botanikçi aynı bölgede burnunu çevirebilir. Benzer şekilde, sıradan bir kişi astronomi özetleriyle dolu bir siteden ayrılacak, ancak iyi eğitimli bir üniversite mezunu bu siteyi ilginç bulacaktır.

Kitleniz Kim?

Sitenizi oluştururken hedef kitlenizin duygusal durumunu dikkate alın


Sitenizi oluştururken hedef
kitlenizin duygusal durumunu dikkate alın. Çok sinirli bir ziyaretçi bir çözüm arar ve sitenize rastlarsa, çözümü hemen sunduğunuzdan ve ürününüzü ona sattığınızdan veya tanıttığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Böylelikle ziyaretçi sorunlarına çözüm önerdiğiniz için size güvenecek ve daha sonra ona sunduğunuzda ürününüzü satın alma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Sitenizin düzenini tasarlarken, hedef kitlenizin özelliklerini hesaba katmalısınız. Yaşlılar mı yoksa genç mi? Trendleri mi arıyorlar yoksa sadece pastanın üzerine krema olmadan servis edilen bilgileri mi arıyorlar? Örneğin, beyaz arkaplan sayfasına karşı basit, anlaşılır siyah bir metin içeren yeni, heyecan verici bir oyun sunmak, potansiyel müşterileri kesinlikle uzaklaştıracaktır. Tasarımınızın sitenizin genel temasına uygun olduğundan emin olun.

Sitelerinizde uygun gördüğünüz yerlere az miktarda konuşma dili serpmeye çalışın ve hedef kitlenizin sizinle ortak bir zeminde olduğu hissini yaratacaksınız


Sitelerinizde uygun gördüğünüz
yerlere az miktarda konuşma dili serpmeye çalışın ve hedef kitlenizin sizinle ortak bir zeminde olduğu hissini yaratacaksınız. Bu da siz ve hedef kitleniz arasında güvene dayalı bir ilişki kurar ve hedef kitlenize bir ürün pazarlamak istemeniz durumunda faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu