deneme
Uncategorized

Site Haritasının Önemi

Bir site haritası genellikle bir web sitesi oluşturma sürecinde gereksiz olarak kabul edilir ve bu gerçekten de bir site haritasına sahip olmak uğruna bir site haritası hazırladıysanız gerçektir. İyi oluşturulmuş bir site haritasına sahip olmanın önemini vurgulayarak, kendi site haritanızı kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceksiniz.

1) Gezinme amaçları

Site Haritasının Önemi

Bir site haritası, kelimenin tam anlamıyla sitenizin bir haritası gibi davranır


Bir site haritası,
kelimenin tam anlamıyla sitenizin bir haritası gibi davranır. Ziyaretçileriniz sitenize göz atarsa ​​ve sitenizdeki binlerce sayfa arasında kaybolursa, nerede olduklarını görmek için her zaman site haritanıza başvurabilir ve sayfalarınızda en kolay şekilde gezinebilirler.

2) Sitenizin temasını iletmek

Ziyaretçileriniz site haritanızı yüklediklerinde, sitenizin özünü çok kısa bir süre içinde alacaklar


Ziyaretçileriniz site haritanızı
yüklediklerinde, sitenizin özünü çok kısa bir süre içinde alacaklar. Her sayfayı okuyarak sitenizin “büyük resmini” çekmenize gerek yoktur ve bunu yaparak ziyaretçilerinizin zamanından tasarruf etmiş olursunuz.

3) Site optimizasyon amaçları

Bir site haritası oluşturduğunuzda, aslında sitenizdeki her bir sayfaya bağlantılar içeren tek bir sayfa oluşturursunuz


Bir site haritası
oluşturduğunuzda, aslında sitenizdeki her bir sayfaya bağlantılar içeren tek bir sayfa oluşturursunuz. Arama motoru robotları bu sayfaya ulaştığında ne olacağını hayal edin – site haritasındaki bağlantıları takip edecekler ve doğal olarak sitenizin her bir sayfası arama motorları tarafından dizine eklenecek! Ayrıca bu amaçla, site haritasına bir bağlantının web sitenizin ön sayfasına belirgin bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.

4) Organizasyon ve alaka düzeyi

Site haritası, site yapınızın tam bir kuş bakışı görünümüne sahip olmanızı sağlar ve yeni içerik veya yeni bölümler eklemeniz gerektiğinde, sadece site haritasına göz atarak mevcut hiyerarşiyi dikkate alabilirsiniz


Site haritası, site
yapınızın tam bir kuş bakışı görünümüne sahip olmanızı sağlar ve yeni içerik veya yeni bölümler eklemeniz gerektiğinde, sadece site haritasına göz atarak mevcut hiyerarşiyi dikkate alabilirsiniz. Sonuç olarak, her şeyin alaka düzeyine göre sıralanmış mükemmel organize edilmiş bir siteye sahip olacaksınız.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı, önemli büyüklükteki web sitesi projeleri için bir site haritası uygulamak en önemlisidir. Bu şekilde, web sitenizi herkes için kolayca erişilebilir ve düzenli bir şekilde düzenleyebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu