deneme
Uncategorized

Sitenizden Satın Almayı Kolaylaştırın

Potansiyel müşterilerinizi sizden satın almaya ikna etmek zor bir iştir, ancak potansiyel müşterileriniz ikna olduğunda ancak sizden nasıl satın alacağınızı bilmiyorsanız, süreci her iki taraf için de iki kat daha zor hale getireceğinizi hiç düşündünüz mü? Potansiyel müşterilerinizi ikna etme konusunda ne kadar başarılı olursanız olun, süreci zahmetli bulurlarsa satın almayacaklardır.

Öncelikle, insanların sipariş formunuzu kolayca ve sorunsuz bir şekilde bulup bulamayacağını kontrol etmek isteyeceksiniz. Potansiyel müşterilerinizi sipariş formunuza yönlendirmek için açık ve öz bir paragraf yazabilir, böylece kaybolma olasılıklarını en aza indirebilirsiniz. Ayrıca sitenizdeki diğer tüm sayfalardan sipariş sayfanıza göze çarpan bir bağlantı yerleştirerek potansiyel müşterileri kaybetme olasılığınızı azaltabilirsiniz.

Sitenizden Satın Almayı Kolaylaştırın

Ayrıca, birden fazla ödeme seçeneği sunuyor musunuz? Bazı insanlar Paypal ile ödeme yaparken kendilerini rahat hissedebilir, bazıları yalnızca kredi kartlarıyla ödeme yapmak isteyebilir ve diğerleri bir çek göndermek isteyebilir


Ayrıca, birden fazla
ödeme seçeneği sunuyor musunuz? Bazı insanlar Paypal ile ödeme yaparken kendilerini rahat hissedebilir, bazıları yalnızca kredi kartlarıyla ödeme yapmak isteyebilir ve diğerleri bir çek göndermek isteyebilir. Ne kadar çok seçenek sunarsanız, potansiyel müşterilerinizin istediği ödeme yöntemini karşılama şansınız o kadar artar. Ne de olsa, sadece istedikleri zaman size ödeme yapamayacaklarını anlamak için bir potansiyel müşteriye sert satış yapmanın bir anlamı olmaz.

Öte yandan, güvenilir bir tüccar olduğunuzu kanıtlamak isteyeceksiniz. Sipariş formunuz şifreleme teknolojisi kullanılarak güvence altına alındı ​​mı? Bunun için SSL’ye bakmak istersiniz. İnsanların sizden alışveriş yapma konusunda kendilerine güvenmeleri için para iade garantisi de sunabilirsiniz. Satış sonrası desteğe ne dersiniz? Satın aldıktan sonra sorun yaşadıklarında kiminle iletişime geçiyorlar?

Alternatif olarak, potansiyel müşterilerinizin güvenini artırmak için müşteri referanslarını, iletişim bilgilerinizi, adresinizi vb


Alternatif olarak, potansiyel
müşterilerinizin güvenini artırmak için müşteri referanslarını, iletişim bilgilerinizi, adresinizi vb. Ekleyebilirsiniz. Sizden bir şey satın alma konusunda kendilerini güvende hissetmelerini sağlayın, İnternetin diğer ucunda onlara tamamen yabancı bir şey.

Sonuç olarak, bir potansiyel müşteriye çok satış yapıp iyi satış yaparsanız ve o, ödemeye hazır olduğunda bir şeyler ters giderse çok acınası olur. Kârınızı en üst düzeye çıkarmak için herhangi bir şansı ortadan kaldırın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu