deneme
Uncategorized

Web Şablonlarını Kullanırken Kaçınılması Gereken Hatalar

Web sitesi şablonları çok ekonomiktir ve web siteniz için yeni bir düzen oluşturmak istediğinizde size çok fazla çaba ve zaman kazandırır. Bununla birlikte, birçok insan bir web şablonu seçme ve kullanma sürecinde hata yapar ve sonunda aklındaki görüntünün aksine bir şey elde eder. İşte bu hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak bazı kurallar.

Bilmeniz gereken ilk bariz hata, çok popüler bir şablon kullanmaktır. Birçok kişi aynı şablonu kullanırsa, web siteniz hiç benzersiz görünmeyecek ve sağlam, farklı bir web sitesi olarak güvenilirliğiniz zedelenecektir. Başka bir deyişle, tıpkı yan komşularınız gibi genel görüneceksiniz.

Bir web şablonu kullanmanın tüm amacı zamandan ve emekten tasarruf etmektir


Bir web şablonu
kullanmanın tüm amacı zamandan ve emekten tasarruf etmektir. Sadece başlığı ve uygun ayrıntıları değiştirirsiniz ve bitirdiniz. Yapılan en büyük hata, şablonu tanımanın ötesinde özelleştirmektir. Bu, benzersiz bir grafik oluşturma anlamında iyi olsa da, bir web şablonu kullanma amacına meydan okuyorsunuz – zamandan ve emekten tasarruf.

Ancak, diğer taraftan, satın aldığınız bir şablon uygunsa ancak sitenizin temasına uyması için bazı değişiklikler yapılması gerekiyorsa, değişiklikleri yapmak için biraz zaman ayırmanız gerekecektir. Örneğin, orijinal tasarımcının başlığa bir damga resmi koyması dışında hobi sitenize uyan çok hoş bir şablon bulabilirsiniz. Bahçıvanlık hobi sitenizin damgalarının yerini alacak bahçe bitkileri ve maça resimlerini bulabilirsiniz. Ancak, yalnızca gerekli değişiklikleri yapın ve tüm şablonu yeniden tasarlamayın.

Bazı durumlarda, bazı insanlar basitçe yanlış şablon seçimi yapar


Bazı durumlarda, bazı
insanlar basitçe yanlış şablon seçimi yapar. Bu çok öznel bir konudur ancak hedef kitlenize uyacak şablonları seçerken dikkatli olmalısınız. Şablonları sırf güzel oldukları için seçmeyin, amacınıza hizmet ettikleri için seçin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu