deneme
Uncategorized

Web Sitenizin Kullanılabilirliğini Artırın

Web sitesi tasarımınız ne kadar parlak olursa olsun, sitenizin içeriğine ulaşmak zorsa, siteniz boş bir kabuk kadar kullanışlıdır. İşlevlerini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlamak için web sitenizin kullanılabilirliğini iyileştirmek için bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

İlk yöntem, içeriğinizin tipografisinin uygun olduğundan emin olmaktır. Büyük metin bloklarınız varsa, satırları uygun şekilde aralıklandırmak için CSS kullandığınızdan emin olun. Tek bir metin satırı ne kadar uzunsa, her satırın satır yüksekliği de o kadar büyük olmalıdır. Ayrıca, metninizin yazı tipi boyutunun kolayca okunabilecek kadar büyük olduğundan emin olun. Bazı sitelerde Verdana yazı tipinde 10 piksel uzunluğunda metin bulunur; bu düzgün ve derli toplu görünse de, gerçek metni okumak için gerçekten gözlerinizi zorlamalısınız.

Web Sitenizin Kullanılabilirliğini Artırın

Ziyaretçilerin sitenizde istedikleri içeriği bulmalarını kolaylaştırın


Ziyaretçilerin sitenizde istedikleri
içeriği bulmalarını kolaylaştırın. Sitenizde binlerce makale varsa ve belirli bir ziyaretçi bu yığından tek bir makale bulmak istiyorsa, ziyaretçilerin bunu zorluk çekmeden yapmasını sağlamak için uygun bir yol sağlamalısınız. İster SQL tabanlı bir veritabanı arama motoru, ister sadece bir sözlük veya sahip olduğunuz makaleler dizini olsun, böyle bir özellik sağlamak, ziyaretçilerinizin sitenizi kolaylıkla kullanabilmesini sağlayacaktır.

Ziyaretçileri kaybetmek istemiyorsanız sitenizin hızlı yüklenmesini sağlayın. Çoğu internet kullanıcısı, 15 saniye içinde tamamen yüklenmezse bir web sitesinden ayrılacaktır, bu nedenle, web sitenizin en önemli kısmının, dikkatlerini çekmek için ziyaretçilere mümkün olan en kısa sürede ulaştırıldığından emin olun.

Son olarak, sitenizdeki her bağlantıyı çevrimiçi olmadan önce test edin


Son olarak, sitenizdeki
her bağlantıyı çevrimiçi olmadan önce test edin. Profesyonel imajınızı lekelemede kırık bağlantılardan daha etkili bir şey yoktur, bu yüzden buna çok dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu