deneme
BilişimTeknoloji

Web Sitesi Nasıl Açılır?

Web Sitesi Nasıl Açılır?

Bu yazı içerisinde sizlere Web Sitesi Nasıl Açılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Çoğu kişi web sitesi açmanın çok fazla teknik bilgi gerektirdiğini söylese de, durum kesinlikle böyle değildir.

Web sitesi açmak için önünüzde 2 yol bulunmaktadır. Bu yollardan birincisi kendi web sitenizi kodlamak (çok fazla teknik bilgi gerektirir) ikincisi ise içerik yönetim panellerinden faydalanmaktır.

Eskiden şimdi olduğu gibi içerik yönetim panelleri olmadığından dolayı herkesin aklına web sitesi açmanın zor olduğu yerleşmiştir.

Günümüzde ise WordPress, Blogger, Wix gibi platformlar geliştirilmiş ve yazılım bilgisi olmadan da web sitesi açılabilmektedir. Bunların arasından en gelişmiş olanı WordPress’tir ve bu yazı içerisinde de bundan bahsedeceğiz.

Bu paneller bize biraz daha kolaylık sağlasa da, iş burada bitmiyor. Projenizi büyütmek istiyorsanız bu panelleri çok iyi kullanmayı bilmeniz gerekir. Resimlerin nasıl yükleneceği, hangi eklentilerin kurulması gerektiği gibi öğrenmeniz gereken birçok şey var.

Adım Adım Web Sitesi Açma Aşamaları

Öncelikle WordPress’in sitesinden güncel sürümü bilgisayarınıza indirip sunucunuza yükleyin. Yükledikten sonra sitenizi ziyaret ettiğinizde kurulum sihirbazıyla karşı karşıya kalacaksınız.

Kurulum için sizden istenen bilgileri doldurdukan sonra 5 dakika içinde paneliniz açılacak. Burada yapmanız gereken ilk şey, site ilk kurulduğunda gelen yazılar, sayfalarınızı silmeniz olacak.

Ardından ise web sitenizin görünürlüğünü Google’a açıp içeriğinizi girmeye başlayacaksınız. Gerekli olan eklentileri seçip web sitenizi kendinize göre özelleştirip, kendi temanızı seçmeniz gerecek.
Basit ve Temel ayarlamaları yaptıktan sonra, geriye kalan tek şey ilgi çekici ve harika içerikler üretip bunları makale ve yazılara dökmek olacak..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu